120 let bučovického Sokola

4. 4. – 20. 5. 2012  Muzeum Bučovice

V letošním roce slaví výročí svého vzniku nejen celé sokolské hnutí, ale i Sokol v Bučovicích. Bučovická jednota totiž vznikla přesně třicet let po Sokolu pražském v roce 1892. Své 120. výročí si bučovičtí Sokolové připomenou výstavou, která proběhne ve výstavním sále bučovického muzea. Výstava, která vznikla ve spolupráci Sokolů a zdejší pobočky Muzea Vyškovska, připomene historii bučovického Sokola, význam, který Sokol pro kulturní život města v minulosti měl a oběti, které Sokolové za okupace své vlasti přinesli. V části věnované současnosti bučovického Sokola po jeho obnovení po roce 1990 se pak představí jednotlivé oddíly.

Výstava 120 let bučovického Sokola bude zahájena vernisáží 3. dubna 2012 v 16.30 hodin a potrvá do 20. května 2012.

120 let bučovického Sokola